Wykrywanie rur i kabli

Inżynieria sanitarna, elektroenergetyka i teletechnika boryka się bardzo często z problemami lokalizacji infrastruktury podziemnej. Georadarem oraz lokalizatorem indukcyjnym jesteśmy w stanie zlokalizować i wykryć sieć uzbrojenia terenu. Podstawową metodą wykrywania jest profilowanie 2D gdzie skanując rurę jako obiekt liniowy powinniśmy zaobserwować dyfrakcję od poszukiwanej rury. Metoda skanowania georadarowego jest unikalną ze względu na możliwość wykrycia obiektów niemetalicznych w tym rur PCW, betonowych i innych pustych lub wypełnionych medium rur.

Dzięki wykryciu sieci uzbrojenia terenu zaoszczędzicie Państwo czas oraz środki finansowe. Wiele przypadków uszkodzenia sieci wodociągowej czy gazowej wstrzymało na wiele dni prace budowlane. Często uszkodzenia uzbrojenia szczególnie gazowego zagraża życiu i zdrowiu pracowników. Przy awarii wodociągu koszty dowozu wody pokrywają firmy które przyczyniły się do uszkodzenia.

Dzięki pomiarom 3D jesteśmy w stanie obrazować rury i inne obiekty liniowe w przestrzeni trójwymiarowej. Technologia 3D pozwala efektywnie eliminować szumy i redukować dyfrakcje w przestrzeni 3D. Jesteśmy w stanie także mapować ośrodki zawilgotnione i nasączone medium. Dzięki temu możemy lokalizować wycieki i oszacować zasięg zjawiska.

Opracowujemy dane w formie wektorowej jako wsady do BIM (Building Information Management) oraz jako uzupełnienie skaningu laserowego. Opracowujemy dane w formatach CAD oraz GIS, które mogą być wprost zaimportowane do programów takich jak CADMATIC Plant Design, czy Autodesk Revit.

Jako uzupełnienie w lokalizacji sieci uzbrojenia terenu stosujemy metody indukcyjne. Posiadamy nowoczesny lokalizator wraz z generatorem sygnału Leica Ultra. Dzięki lokalizatorowi wykrywamy rury metalowe, energetyczne i elektryczne, kanalizację, rury PCW i kanały pod warunkiem. że mamy możliwość wsunięcia sondy sygnałowej do mapowanego obiektu. Najlepszym rozwiązaniem proponowanym dla klienta jest kombinowana metoda georadaru i lokalizatora w zależności od potrzeb.
Zapytania ofertowe prosimy kierować na poniższy kontakt lub poprzez formularz kontaktowy.

dr inż. Michał Dąbrowski

Geofizyk / Manager

e-mail: biuro@geoscanners.pl

mob: +48 796 837 252

Skontaktuj się z nami

Translate »