Usługi georadarowe

Metoda georadarowa i technologia GPR ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Świadczymy innowacyjne i wysoko rozdzielcze usługi skanowania 3D dla wielu gałęzi przemysłu i tam gdzie to jest tylko możliwe. Stosujemy najnowocześniejsze georadary marki Geoscanners AB i Leica Geosystems z szerokim wachlarzem anten dzięki czemu jesteśmy w stanie wykryć i mapować struktury  płytkie i głębokie o różnej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi do interpretacji danych dostarczamy wysokiej jakości opracowania i obrazowania, które zaspokoją potrzeby każdego klienta.

Każde zapytanie i problem wnikliwie analizujemy i przedstawiamy koncepcję badania, dobieramy metodykę oraz parametry pomiarów. W razie potrzeby rekomendujemy dodatkowe metody geofizyczne, które uzupełnią niedobór informacji podczas skanowania georadarem. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie określić czy dane badanie będzie miało jakikolwiek sens i czy produkt w postaci opracowania będzie finalnie satysfakcjonujący dla klienta.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie jak działa georadar, podstawy teoretycznie jego działania możliwości i ograniczenia.

 

Inżynieria sanitarna, elektroenergetyka i teletechnika

Wykrywamy wszelkie rury, pustki i obiekty podziemne związane z użytkowaniem sieci. Wykrywamy rury niemetaliczne PCW (PCV, PVC), betonowe, krzemionkowe, betonowe, wodne, gazowe, kanalizacyjne, światłowody i teletechnikę. Stosujemy technologię wykrywania georadarem oraz lokalizatorem indukcyjnym metodą pasywną i aktywną (indukcji sygnału w przewodnik lub sondami sygnałowymi). Mapujemy wypłukane pustki przez awarie instalacji wod-kan. Rozpoznajemy i wizualizujemy wycieki z wodociągów.

Budownictwo

Na etapie projektowania lub planowania inwestycji mapujemy obszary w celu wykrycia starej sieci uzbrojenia terenu, obiektów podziemnych, pustek, fundamentów i innych obiektów, których obawia się inwestor. Wspieramy firmy budowlane na etapie wykonawstwa i odbiorów tam gdzie metody bezinwazyjne i NDT są potrzebne.

Inżynieria lądowa

Inżynieria lądowa jest bardzo szerokim zakresem jednak w krótkiej charakterystyce wykorzystujemy georadar w badaniach dróg, mostów, infrastruktury kolejowej. Skanujemy i mapujemy lotniska w szczególności drogi startowe w celu rozpoznania budowy konstrukcyjnej, rozpoznania uszkodzeń i zdiagnozowania przyczyn uszkodzenia drogi. Wykrywamy pełną infrastrukturę teletechniczną na lotniskach, podtorzach i tam gdzie konieczna jest lokalizacja.

Archeologia

Z powodzeniem wykorzystujemy georadar w archeologii. W szczególności specjalizujemy się w technologii 3D do mapowania fundamentów i pozostałości po starej zabudowie. Mapujemy obiekty sakralne, kościoły. Efektywnie wykrywamy masowe mogiły, pochówki i cmentarze.

Wykrywanie zbrojenia w betonie

Dzięki metodzie GPR skutecznie mapujemy zbrojenie w betonie. Dzięki technologii 3D jesteśmy w stanie z wizualizować przestrzenny obraz ułożenia zbrojenia (x,y,z), stwierdzić jego średnice oraz wykonać jakość zbrojenia, wskazać strefy zawilgotnione i strefy skorodowane.

Badania geotechniczne, geologiczne i prospekcyjne

Świadczmy usługi dla branży geologicznej zarówno w celu mapowania struktur geologicznych, przed wierceniami w celu lokalizacji otworów, wsparcie badań geotechnicznych i geologiczno-inżynierskich. Na etapie inwestycji wspomagamy lokalizację pali, kotew, płyt betonowych.

Przeciski i przewierty sterowane

Świadczymy usługi georadarowe dla firm wykonujących przewierty sterowane i przeciski w celu lokalizacji obiektów podziemnych oraz anomalii mogących mieć wpływ na prace bez wykopowe. Dzięki naszemu obrazowaniu zwiększamy bezpieczeństwo i pewność efektywnego ukończenia projektu.

Ochrona środowiska

Lokalizujemy geoskanerem wszelkie obiekty związane z ochroną środowiska, stare zbiorniki, wysypiska śmieci i odpadów i wszędzie tam gdzie firmy z branży Ochrony Środowiska potrzebują bezinwazyjnego zbadania gruntu. Po wykonanych odwiertach proponujemy usługi jako wsparcie w mapowaniu anomalii środowiskowych  w celu oceny zasięgu przestrzennego zjawiska.

Usługi dla biologów i ekologów

Georadar coraz częściej wykorzystywany jest do badań z pogranicza biologii i ekologii. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii obrazowania falą elektromagnetyczną jesteśmy w stanie obrazować zasięg korzeni drzew, systemy podziemne nor ssaków i inne gdzie jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonującą rozdzielczość.

Badania dla Policji

Efektywnie można wykorzystać GPR w lokalizacji obiektów w kryminologii. Między innymi świadczymy usługi w lokalizacji ciał, grobów, skrytek i innych obiektów, które wymagają technik bezinwazyjnych.

Wysoka jakość i przystępna cena

Wszystkie usługi oraz sprzedawane georadary są najwyższej klasy. Dla wszystkich klientów możemy zaproponować dogodne ceny usług w zależności od złożoności i skomplikowania przedsięwzięcia. Georadary Geoscanners AB w przystępnej cenie oferują najwyższej jakości dane, a modułowa budowa pozwoli na rozbudowę każdego systemu. Atutem sprzedawanego przez na sprzętu jest długi okres standardowej gwarancji 36 miesięcy na podzespoły elektroniczne marki Geoscanners AB. Szczegółowe ceny i asortyment możecie Państwo otrzymać kontaktując się z nami. Wycenimy dla Państwa usługę oraz specjalnie skonfigurowany georadar.

Dlaczego my?

Cena z każdej usługi sprzętu znajdującego się w ofercie jest atrakcyjna i konkurencyjna. Zważywszy na nasze doświadczenie zdobyte przez lata działalności oraz wysoką jakość wykonywanych przez nas badań, pomiarów i analiz, oferowane przez nas ceny zasługują na szczególną uwagę. Dbamy o to, by każdy klient był w pełni zadowolony, dlatego dajemy Państwu tak duży wybór rożnego rodzaju systemów, akcesoriów i oprogramowania do przetwarzania, interpretacji i wizualizacji danych. Rozsądna cena obejmuje nie tylko sprzęt i usługi znajdujące się w ofercie, ale także wynajem georadarów, które znajdują się w naszym asortymencie. Prosimy pamiętać, że teraz aby wykorzystać georadar do swoich potrzeb nie muszą go Państwo kupować – można skorzystać z oferty naszej wypożyczalni. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Świadczymy usługi georadarem na najwyższym poziomie. Naszym atutem jest wiedza i geofizyczne doświadczenie zdobyte wieloletnią działalnością. Nasza skuteczność i jakość opracowanych danych georadarowych potwierdzona jest wieloma zrealizowanymi projektami o różnym stopniu skomplikowania. Skutecznie odpowiadamy naszym klientom na pytania kryjące się wewnątrz ziemi jak i badanych struktur.