Usługi georadarowe dla geologii inżynierskiej i geotechniki

Georadar jest doskonałym narzędziem dla geologów i geotechnikó ale należy pamiętać, że profilowanie elektromagnetyczne nie dostarczy nam parametrów mechanicznych i geotechnicznych ośrodka. Geoskaner możemy traktować jako wsparcie geofizyczne i umiejętne jego zastosowanie może dostarczyć wiele bezcennych informacji. Bez wątpienia metoda georadarowa jest szybką i bezinwazyjną. Jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań dzięki profilowaniu ciągłemu w przeciwieństwie do punktowych wierceń.

Często sam geroadar może byc niewystarczający ale w połączeniu z wierceniami daje nam potężny tandem niosący ogrom informacji. Poniżej kilka interpretacji danych geroadarowych.

 

Świadczymy usługi georadarowe dla geologii w szerokim zakresie, tam gdzie istnieje potrzeba wsparcia rozpoznania gruntu i zmian litologicznych. Nie zamykamy się na konkretne usługi ponieważ, możliwość zastosowania metody skanowania elektromagnetycznego jest praktycznie nie ograniczona. Dzięki numerycznym modelom terenu, danym LiDAR czy klasycznej niwelacji nakładamy skutecznie poprawki topograficzne na zarejestrowane dane. Migrujemy dane specjalnymi algorytmami w przypadku zróżnicowanego terenu tak aby dokładnie zrekonstruować pole falowe w badanym ośrodku.
Zapytania ofertowe prosimy kierować na poniższy kontakt lub poprzez formularz kontaktowy.

dr inż. Michał Dąbrowski

Geofizyk / Manager

e-mail: biuro@geoscanners.pl

mob: +48 796 837 252

Skontaktuj się z nami

Translate »