Skaner laserowy Leica RTC 360

Prezentowany skaner laserowy to zaawansowane technologicznie narzędzie pomiarowe stosowane w wielu gałęziach przemysłu m.in. w: geodezji, architekturze, inżynierii lądowej, budowlanej itp. Szybki, precyzyjny, mobilny i łatwy w obsłudze – to najważniejsze zalety i atrybuty, jakie oferuje skaner laserowy RTC360 marki Leica Geosystems. Szwajcarska jakość pozwala na uzyskanie precyzyjnych wizualizacji i obrazów 3D m.in.: budynków mieszkalnych, handlowych, usługowych, produkcyjnych, elementów infrastruktury naziemnej, a także obiektów zabytkowych, sakralnych i dziedzictwa kulturowego.

Skaner laserowy RTC360 – profesjonalny sprzęt pomiarowy o wysokiej rozdzielczości

Skanowanie za pomocą Leica RTC360 pozwala na wykonywanie wysokiej jakości chmur punktów 3D, dużych i zróżnicowanych obszarów oraz budynków pod względem kubaturowym. Skaner laserowy Leica RTC360 poza skanowaniem i digitalizacją przestrzeni architektonicznej wykonuje zdjęcia sferyczne z wykorzystaniem trzech kamer o wysokiej rozdzielczości w technologii HDR (High Dynamic Range). Efektem pracy skanera laserowego jest kolorowa chmura punktów reprezentująca skanowane obiekty z wysoką dokładnością pod kątem wymiarów, kształtu i koloru.

Do obsługi skanera wykorzystuje się urządzenie mobilne tak jak smartfon lub tablet z zainstalowanym oprogramowaniem Leica Cyclon Field 360. Aplikacja pozwala na proste i szybkie zarządzenie procesem skanowania, kontrolę jakości wykonanych skanów oraz wstępne łączenie obrazów jeszcze na etapie skanowania. Dedykowany software oferuje różnorodne narzędzia do wizualizacji, modelowania i tworzenia raportów na podstawie pozyskanych chmur punktów. Dodatkowym atutem skanera jest wbudowany system VIS (Visual Inertial System), czyli system wykorzystujący czujniki inercyjne, tak jak: żyroskopy, akcelerometry i czujniki magnetyczne. Sensory umożliwiają automatyczne pozycjonowanie skanera w przestrzeni podczas zmiany stanowisk pomiarowych. VIS umożliwia natychmiastowe dopasowanie poszczególnych skanów do siebie z różnych stanowisk pomiarowych w czasie rzeczywistym.

Skaner laserowy Leica RTC360 to lekkie, kompaktowe i mobilne urządzenie. Te cechy produktu ułatwiają jego sprawny transport i możliwość skanowania w trudnych i skomplikowanych warunkach pracy. Urządzenie może być łatwo przenoszone między poszczególnymi stanowiskami pomiarowymi na dużych odległościach.

RTC360 – to szybki o bardzo wysokiej rozdzielczości i dokładności skaner laserowy. Urządzenie umożliwia skanowanie nawet na odległość do 130 m. Platforma skanująca obsługiwana jest przez dotykowy ekran wbudowany w skaner lub poprzez dedykowaną aplikację Leica Cyclon Field 360 zainstalowaną na tablecie z systemem operacyjnym Android lub IOS. Oprogramowanie Cyclon Field 360 umożliwia łatwe zarządzanie pozyskanymi chmurami, konfigurację parametrów skanu, uruchomienie skanowania, wstępne spozycjonowanie stanowiska oraz wykonanie notatek, głosowych i zdjęciowych. Wbudowany system pozycjonujący VIS, w skład którego wchodzą wysokiej rozdzielczości kamery oraz czujniki inercyjne, śledzi ruch instrumentu podczas przemieszczania skanera na nowe stanowisko pomiarowe. System VIS zapisuje pozycję w czasie i przestrzeni oraz pozycjonuje skaner w zarejestrowanej przestrzeni chmury punktów. W zestawie ze skanerem dostępne są dwa szybkie dedykowane pendrive’y o pojemności 256 GB. Każda kość pamięci umożliwia zapisanie chmur punktów z kilku tysięcy stanowisk pomiarowych. Do skanera dołączone są również 4 baterie co umożliwia skanowanie bez przerwy 24 h / dobę. Dzięki temu możesz wykorzystać skaner efektywnie podczas długich prac pomiarowych.

Cyclon Register 360 – po zakończeniu pracy w terenie ze skanerem laserowym RTC360 wraz z użyciem oprogramowania Cyclon Field 360 przychodzi etap finalnego opracowania danych. Z pomocą przychodzi tutaj ultraszybkie i inteligentne oprogramowanie z rodziny Cyclone – Register 360. Środowisko pozwala na łatwe przetwarzanie i łączenie danych w finalny produkt czyli chmura punktów pozyskana z setek a nawet tysięcy stanowisk pomiarowych. Oprogramowanie pozwala na automatyczne oczyszczani chmur ze zbędnych obiektów (drzew, sylwetek osób, itp.), kontrolę stanowisk połączonych wzajemnie oraz przygotowanie danych do końcowego eksportu, do wybranego formatów m.in. LAS, PTG, PTX, E57.

Szybkość i automatyzacja łączenia chmury punktów wysuwa nasz skaner laserowy Leica RTC z oprogramowaniem Cyclone Register 360 na światowego lidera wśród ultranowoczesnych i szybkich skanerów laserowych 3D.

Leica BLK360 G2 – to mały, lekki i szybki, tak w trzech słowach można najlepiej opisać ten skaner laserowy. To niewielkie urządzenie o masie poniżej jednego kilograma pozyskuje do 680 tysięcy punktów na sekundę. 4 kamery wbudowane w skaner wykonują skalibrowane zdjęcia sferyczne o pełnej rozdzielczości 104 Mpx, w technologii HDR. Urządzenie to charakteryzuje się dokładnością na poziomie 4 mm na każde 10 m oraz może skanować na odległość od 0,5 m do 45 m. Skaner możemy obsługiwać jednym przyciskiem. W ciągu 20 sekund otrzymujemy skan z obrazem sferycznym z jednego stanowiska. Do obsługi skanera BLK 360, podobnie jak w przypadku skanera RTC360, możemy wykorzystać urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Leica Cyclon Field 360. Wbudowany w skaner system VIS umożliwia automatyczne łączenie skanów z poszczególnych stanowisk jeszcze na etapie skanowania co redukuje czas pracy na etapie opracowywania chmury punktów.

Jeśli jesteś zainteresowany mobilnym skanerem laserowym o wysokiej rozdzielczości Leica RTC360 lub Leica BLK360 – zapraszamy do współpracy. Przyjedziemy do Państwa z prezentacją produktu i wykonamy w ramach pokazu pilotażowy projekt skanowania.

Oferujemy także wypożyczenia sprzętu długoterminowe i krótko terminowe, dostosowane do potrzeb klienta. Proponujemy także usługi skanowania laserowego za pomocą wysokorozdzielczego skanera Leica RTC360 zapraszamy do współpracy.

KONTAKT

Skaning Laserowy 3D

inż. Tomasz Dąbrowski

Manager, BIM, systemy skanowania laserowego 3D

e-mail: tomasz@geoscanners.pl

mob: +48 505 655 881

 

dr inż. Michał Dąbrowski

Geophysicist / CEO

e-mail: biuro@geoscanners.pl

mob: +48 796 837 252

Świadczymy usługi w całej polsce.
Translate »