Gaia Spectrum Acquisition


Cechy ogólne

Gaia Spectrum jest kompaktowym i doskonałym narzędziem do analizy i porównania danych geofizycznych zarejestrowanych różnymi urządzeniami, różnych producentów. Zaprojektowany aby importować wiele głównych georadarowych formatów danych tak jak: SEG-Y, SEG-2 a także innych instrumentów pomiarowych . Dane mogą być analizowane na 5 różnych sposobów, za pomocą kilku narzędzi do automatycznej bądź półautomatycznej analizy danych.

GAS importuje dane w wersji surowej bez jakichkolwiek zmian na plikach źródłowych. Analizowane dane mogą być przechowane w kopii pliku i są przechowywane do porównania z innymi danymi. Gaia Spectrum posiada możliwość przeglądania pełnego zestawu tras georadarowych bez kompresji i wyświetla w czasie rzeczywistym bez opóźnienia co często zdarza się przy dużej ilości danych. Płynna możliwość przewijania danych, pauzowania itp.

Narzędzia analizy

Gaia Spectrum ma możliwość wyświetlania danych w 5 trybach, 4 z nich może być prezentowane jednocześnie. Zaimportowane dane mogą być wyświetlone na kilka sposobów sposobów: w domenie czasu lub trybie oscyloskopu, domenie częstotliwościowej/widmowej, a także częstotliwość-faza, czas-częstotliwość.

GAS liczy kilkanaście automatyczny i półautomatycznych procedur do analizy zarejestrowanych sygnałów radarowych.Prezentacja takich parametrów jak: całkowite zniekształcenie harmoniczne, stosunek sygnału do szumu, filtry częstotliwościowe i wiele innych.  Począwszy od wersji 2.0 pojawiają się techniki cyfrowego przetwarzania sygnałów tak jak: wybielanie widma, filtry szybkiej transformaty Fouriera (FFT), wzmocnienia sygnałów wejściowych itp.

Program posiada możliwości zapisu aktywnego okna do formatu rastrowego tak jak BMP czy JPG aby  następnie dodać do generowanego raportu. W bardzo łatwy sposób można dodać komentarze, uwagi do generowanego zrzutu danych, włącznie z doborem czcionki, kolorów itp. Wszystkie dane posiadają kopie referencyjne, oznacza to że analizowany materiał może być zapisany i wysłany do kolejnej osoby i poddany analizie.

Gaia Spectrum – Minimalne wymagania systemowe

  • Windows 2000, XP, Vista, 7, 8
  • Procesor Intel 200 MHz rekomendowane 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • 10 MB przestrzeni dyskowej
  • 256 kolorów
  • Rozdzielczość 800x600, rekomendowana 1024x768

Zawartość do pobrania

Obsługiwane formaty plików
GSF standard Geoscanners
SG2 SPRScan ERA SEG-2, Seismic Files SEG-2
RD3 standard Malå
SEG-Y Radsys Files, Seismic Files, Segy Files
DZT standard GSSI
DT1 Standard SensorSoftware
DT standard Zon
CSV
DAT
WAV WAVE
SHT Wavestar®

Translate »