Enkodery pomiarowe

Enkodery służą do pomiaru dystansu podczas badania georadarowego. Jest to urządzenie elektroniczno-optyczne założone na jednym z kółek wózka i przekazuje informacje o przebytym dystansie do aparatury kontrolno – pomiarowej z dokładnością do centymetra i więcej, w zależności od wyposażonego enkodera i kroku próbkowania dystansu.

Enkodery często są narażone na wpływ czynników wewnętrznych tak jak, błoto, pył, woda itp. Enkodery Geoscanners są bezpiecznie zamknięte w gumowej obudowie, co pozwala je chronić przed bodźcami zewnętrznymi.

Geoscanners dba o elastyczność i dostosowanie produktów do potrzeb klienta dlatego kółko pomiarowe, enkoder ENC-820 może być stosowany nie tylko w firmowym produkcie dostarczonym przez producenta, a także w innych rozwiązaniach pod warunkiem, że mocowanie będzie nie rurze 30mm i oś obrotu kółka będzie w osi podłużnej rury.

Model ENC-132 zakładany jest na koło pojazdu, samochodu. Może być przyczepiony do felgi aluminiowej, stalowej bez różnicy. Ważne aby został ustawiony dokładnie w osi obrotu koła, co wpłynie na precyzję i zapobiegnie wpadnięciu w wibracje rotacje co może dążyć do wyrwania enkodera.

Właściwiości

  • Optymalne wymiary
  • Dobrze chronione przed wpływem czynników zewnętrznych
  • Wysoka precyzja czytnika magnetycznego
  • Załączany w każdym systemie Geoscanners

ZdjęcieNazwaTypZastosowanie
enc820ENC-820Enkoder kółka pomiarowegoSeria wózków pomiarowych SVC i GSH
enc132ENC-132Enkoder (Quadrature pulse )Rex system pomiarów drogowych (złączka na koło samochodowe lub innego pojazdu)

Translate »